BLOG

Az életünket leginkább befolyásoló küzdelmeket a saját elménkben vívjuk meg, amik közül a szociális fóbiák okozzák talán a legnagyobb kínt. Ilyenkor hiába tudja az ember józan ésszel, hogy nincs mitől félni, az érzés ettől még nem múlik el.
Már csak az a kérdés, hogy a munkahelyen is feszültséget okozó probléma megoldása csak a munkavállaló vagy a munkáltató felelőssége is?


A szociális fóbiák okozta szenvedés közel sem annyira egyéni probléma, mint elsőre gondolnánk


Biztos vagyok benne, hogy emberek milliói lélegeztek fel világszerte, amikor a világjárvány egyfajta melléktermékeként a zsúfolt irodák dolgozóinak többsége home office-ba vonult. Azok örülhettek igazán a változásnak, akik hétköznap reggelente gyomorgörccsel ébrednek, mert be kell menni a munkahelyre, ahol a szakmai kihívások mellett a saját démonjaikkal is meg kell küzdeniük.

Ők azok az emberek, akiket a szociális fóbia különböző formái tartanak rettegésben, amire a munkahelyi környezet sincs tekintettel, sőt!

Mivel a szociális fóbia kéz a kézben jár az önértékelési zavarral, ezért akik szívesebben bújnának el a világ elől, azoknak a munkahely egy aknamezővel borított, valódi háborús övezet.

Ez a környezet állandóan kiértékeli az ott dolgozó emberek viselkedését, kooperációs készségét, kompetenciáit és persze a teljesítményét, ami egyeseket motivál, míg másoknak felér egy középkori kínzóeszköz mindennapi tesztelésével.


Az álarcos rejtőzködők köztünk élnek


Persze a „fóbia” szó már betegességet feltételez, pedig a valóságban nagyon széles skálán mozognak azok, akik egyébként önmagukra ismernek kifejezés hallatán. A többségről talán nem is gondolnád, hogy szorong a munkahelyen, mert már tökélyre fejlesztette a rejtőzködést. Így védi meg magát attól, hogy kiderülhessen róla, mekkora szenvedést okoz neki a közösségben való működés.

Az érzelmek elfojtása, a probléma álcázása és az állandó megfelelés okozta szorongás viszont rendkívül sok energiát emészt fel, amit sokkal hasznosabban is fel lehetne használni, például arra, hogy a munkájával értéket teremtsen az ember.

Mégis ez az önvédelmi taktika talán a leggyakoribb, amit sok munkahely még jutalmaz is azzal, hogy elvárásokkal és szabályrendszerrel inkább ösztönzi a dolgozókat a megfelelésre és álarcok hordására, mintsem hogy segítené őket abban, hogy megoldást találjanak a problémára.

Így, persze leginkább csak utólag derül ki a gond, amikor az addig értékes munkaerő teljesítménye zuhanni kezd és példának okáért burnout-ra vagyis kiégésre hivatkozva kénytelen korai nyugdíjba vonulni.


Ami rossz a munkavállalónak, rossz az egész vállalatnak


Ebből is látszik, hogy a munkáltatónak is komoly károkat okozhat, ha az értékes munkaerő csak az érzelmei elfojtása mellett képes elvégezni a munkáját. Ez ugyanis rövidtávon kihatással van az eredményeire, korlátozza a kreativitást, csökkenti a tárgyalásokon és prezentációkon nyújtott teljesítményt, illetve növeli a hiba lehetőségét.

A hosszútávú hatását pedig a munkavállaló sínyli meg, hiszen az állandó stressz a magánéletére, az fizikai és a mentális egészségére is jócskán hatással van.

Nagyon bízom benne, hogy a jövőben egyre több vállalat tekinti a dolgozóik lelki egészségét épp olyan fontosnak, mint a fenntartható fejlődést, a karbonsemlegességet, a minél kisebb ökológiai lábnyomot vagy épp a növelni kívánt profitot.

Meg is lenne erre a lehetőségük, hogy foglalkozzanak ezzel, hiszen egyre több olyan módszer, vagy akár online eszköz áll rendelkezésre, amik hatékony, diszkrét segítséget nyújtanak munkavállalók lelki gondjainak rendezésében, ezzel hozzájárulva a megfelelő munkahelyi mentálhigiéné megteremtéséhez.


Addig is vedd kezedbe a saját életed!


Amikor már eljött az a pillanat az életedben, hogy a szociális fóbia ellehetetlenít, akkor tedd fel magadnak a kérdést: tényleg megéri szenvedéssel töltenem a munkahelyi életem?

Ha jobban megismered a saját mozgatórugóidat, akkor azt is megérted majd, hogy van beleszólásod a saját életedbe és a személyiségedet szabadon alakíthatod.


Hogyan használd lépésről lépésre az INVERSUM rendszerét, hogy legyőzd a szociális szorongást


👉 Nézd meg az Útmutató filmet, hogy megismerd a rendszert!
👉 Nézd meg a Félelmek lekűzdése és a Család 1.-2. oktatófilmeket.
👉 Tervezd meg, hogy milyen lesz, amikor már felszabadultan mész emberek közé.
👉 Hozz létre magadnak egy meditáció, és a hanganyag irányítását követve felderíted a szociális fóbiád okait és feloldod őket.

Ha elakadnál vagy bármi kérdésed lenne még a témában, akkor e-mailen keresztül örömmel segítünk neked! Sok sikert kívánok az új, egészségesebb és így egyben boldogabb élethez!


KIPRÓBÁLOM A CÉLOM ELÉRÉSE CÍMŰ AJÁNDÉK MEDITÁCIÓT!

SZERETNÉM FELOLDANI A SZOCIÁLIS FÓBIÁM OKAIT!